Muud lisaained

Paksendajad- ehk hüdrokolloidid. Lisaained, mis stabiliseerivad toodet ning vastavalt soovile paksendavad või tekitavad geeli. Kõik pakutavad paksendajad on vees lahustuvad süsivesikud, milledel on kõrge funktsionaalsus juba madalatel doseeringutel. Samuti sobivad need tooted ideaalselt stabiliseerimaks valke.

Pakume DuPont Danisco hüdrokolloide nii monokomponentidena, kui ka erinevate valmissegudena. Antud toodete eesmärk on tagada lõpptootele soovitud paksem/ kreemisem tekstuur ja konsistents. Meie poolt pakutavad paksendajad on toodetud kõrgkvaliteetsest toorainest.

Saadaval on järgnevate monokomponentide põhised tooted:

- Alginaadid
- Guarkummi E412
- Karrageen E40
- Jaanileivapuujahu E410
- Ksantaankummi E415
- Pektiin E440                                            

    

 

Antimikroobsed tooted- meil on pakkuda antimikroobseid lisaaineid, mis pärsivad soovimatute mikroorganismide kasvu toidus, ilma et avaldataks mõju toidu muudele omadustele (maitse, konsistents jne). Daniscol on lai valik naturaalseid ja ka sünteetilisi antimikroobseid lisaained, mis tagavad toodete pikemaajalise säilimise. Sobivad kasutamiseks nii joogi-, piima- ja lihatööstuses kui ka kulinaarias. Erinevate võimaluste kohta saate rohkem infot, kontakteerudes arendusjuht Kristi Pärn´ga.


Toiduvärvid – meil on Teile pakkuda laias valikus looduslikke toiduvärvaineid ja ekstrakte mitmesugustele toiduainetele ja jookidele värvuse andmiseks või olemasoleva värvuse tugevdamiseks.

 

 


AS Veikand
Välja tn. 7 Pärnu
80010

Tel.: 4464930
Fax.: 4464931
E-mail: